NOZHAN

پشتیبانی در شرکت نرم افزاری

پشتیبانی نرم افزاری، بعد از انتخاب بهترین پلتفرم و توسعه اپلیکیشن موبایل یا طراحی سایت، مهم ترین گام برای کسب و کارها است.

فرایند پشتیبانی نرم افزاری، بین شرکت ها متفاوت است و به دلیل سربار هزینه، معمولا کارفرما از اهمیت آن غافل می‌شود.

انتخاب شرکت نرم افزاری مناسب، تصمیم بر روی طراحی و انتخاب پلتفرم، درگیری های توسعه و تست نرم افزار و در نهایت وارد فاز بتا و لانچ اولیه شدن، فرایند پر استرسی برای بیشتر کسب وکار ها است. وظیفه شرکت های نرم افزاری در مدت اجرای پروژه، چه طراحی اپلیکیشن موبایل باشد، چه یک سایت ساده و یا پلتفرم پیچیده کسب و کار، همراهی با کارفرما و تسهیل این فرایند است. شرکت نرم افزاری با شفافیت، ارائه مستندات مداوم و تحویل نسخه های اولیه برای مشاهده و بررسی کارفرما، او را از روند اجرای پروژه مطمئن می کند.

چرا پشتیبانی نرم افزاری مهم است؟

ولی اتمام پروژه نرم افزاری، به معنای اتمام فرایند‌ها نیست. تدوین و پیاده سازی یک برنامه منسجم و هدفمند در فاز پشتیبانی و گسترش یکی از ضروری ترین مراحل اجرای پروژه نرم افزاری و بعد از توسعه کامل پروژه است.

پشتیبانی از پروژه های نرم افزاری یکی از مهم ترین گام‌ها در پیشبرد فرایند های توسعه نرم افزار است.
via hypertherm.com

بعد از طراحی پلتفرم و تحویل آن به کارفرما مهمترین بخش پروژه پشتیبانی و نیز گسترش کسب و کار است. پشتیبانی مستمر از محصول نرم افزاری تولید شده، بازبینی و بهبود کد های سرور، اپلیکیشن موبایل، کارکرد مناسب سایت و وب اپلیکیشن، موفقیت محصول نرم افزاری را در آینده تضمین می‌کند.

اتفاقات غیر منتظره در بخشی از مسیر پروژه ممکن است رخ دهند. تا زمانی که پروژه در حال توسعه است، دولوپر ها و برنامه نویس ها دائما در حال عیب یابی و بازبینی کد ها هستند، بعد از لانچ پروژه و استفاده کاربران برخی از مشکلات و کاستی ها ایجاد می‌شوند. این مشکلات به دلیل سربار های روی سرور، تفاوت دستگاه های هوشمند و یا حتی تغییر کاربری کاربران سایت یا اپلیکیشن است.

وجود قرار داد های پشتیبانی و گسترش، به کارفرما از سلامت سامانه خود در تمام مسیر حیات‌اش اطمینان می‌دهد.

پشتیبانی در شرکت نرم افزاری نوژن

پشتبانی نرم افزار بعد از توسعه معمولا شامل عیب یابی و رفع خطا در پروژه های نرم افزاری می‌باشد. در این قرارداد ها شرکت نرم افزاری ملزم به رفع باگ به محض وقوع و گزارش به کارفرما می‌باشد.

در نوژن با توجه به خاصیت فازبندی قرارداد ها، کارفرما در تمامی مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل و ساخت سایت درگیر می‌باشد. در صورتی که پروژه کارفرما یک پلتفرم چند سویه با تعدادی اپلیکیشن و پنل های تحت وب باشد، او دائما از ارتباط و پیشرفت طراحی مطلع خواهد شد و تمام تغییرات لازم  در حین توسعه اعمال می‌شود.

شرکت آرمان پردازان نوژن با در نظر گرفتن بیشتر نیازمندی‌ها و درخواست هایی که  ممکن است در آینده برای یک پروژه صورت بگیرد، یک پلتفرم با زیر ساخت های مناسب تحویل کارفرما می‌دهد.

این پلتفرم علاوه بر دارا بودن تمام نیازمندی های اولیه کارفرما که در فرم RFP مشخص شده بود، در صورت خواسته کارفرما مبنی بر قرارداد پرمیوم، تمام امکانات لازم برای گسترش در آینده را نیز خواهد داشت.

زمانی که تمامی پیشنهاد ها برای داشتن یک محصول قوی به کارفرما داده می‌شود، کارفرما در مبحث پشتیبانی و متمم قرارداد و یا گسترش پروژه کمتر به دردسر می‌افتد. از جهت دیگر، فرایند گسترش پذیری که تقریبا در تمام پروژه های نرم افزاری غیر قابل اجتناب است، به آسانی انجام خواهد شد.

شاید با شرکت هایی مواجه شده باشید که با قیمتی بسیار پایین، پیشنهاد اجرای پروژه نرم افزاری، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی سایت و یا حتی پیاده سازی یک پلتفرم کسب و کار را به شما داده اند. نکته قابل توجه، در نظر داشتن گزینه های پشتیبانی، اقدامات لازم برای گسترش پذیر کردن سیستم و قراردادن فیچرهای بیشتر در سیستم طراحی شده است.

بعضا این اتفاق ناگوار دیده می‌شود که بعد از توسعه و تحویل نهایی، زمان نیاز به پشتیبانی، شرکت ها بند هایی را به قرارداد اضافه می‌کنند که باید در طول مدت پروژه اطلاع رسانی می‌شد و کارفرما که چاره ای جز تن دادن به گسترش اجباری ندارد، ضرر و زیانی را متحمل می‌شود.

در انتخاب شرکت نرم افزاری، دقت به تمام مسائل مربوط به ایجاد اعتماد، شفافیت قرارداد، امضای قرارداد محرمانگی، مشخص بودن مراحل اجرا و فازبندی ها بسیار مهم است.

در صورتی که پروژه یا ایده ای دارید، با ما در تماس باشید.

 

پاسخی بگذارید

پنج × دو =